Nové hry  /  Spirit Camera - The Cursed Memoir (3DS)
Spirit Camera - The Cursed Memoir (3DS)
32.90 €
Nintendo
adventúra
Dodacia lehota: 7-14 dní
Jazyk:

Jedinečný zástupca žánru survival horrorov od tvorcov japonskej horrorovej série Project Zero alias Fatal Frame. Hra využíva zabudované kamery konzoly a jej unikátne funkcie rozšírenej reality (Augmented Reality).

Hrateľnosť
Celý príbeh sa točí okolo príbehu prekliatej dievčiny s menom Maya, ktorá je uväznená v tajuplnom dome, v ktorom sa dejú zvláštne veci. S cieľom vyslobodiť ju, pozeráte na svoj okolitý svet skrz displej Nintenda 3DS, ktorý ho zaznamenáva svojimi kamerami a púšťa do nich zlomyseľných duchov, ktorých je nutné vymiesť, tajuplné vízie a množstvo hádaniek, ktoré čakajú na rozlúštenie.

Tajuplný denník
Vašou vstupnou bránou do záhadného sveta, v ktorom je Maya väznená, je záhadný denník, ktorý získate v podobe knižky spolu s hrou. Na jej stránkach sú vyobrazené obrázky, ktoré na prvý pohľad nedávajú zmysel, ale postupom hry budete vyzvaní ich naskenovať kamerami konzoly a objavíte ich tajomstvo.

Ovládanie
Hra sa ovláda kombináciou stláčania akčných tlačidiel a navigovaním svojho alter ega analógovým Circle Padom po virtuálnom svete a za pomoci zabudovaných kamier a pohybových senzorov konzoly pohybom konzoly v reálnom prostredí.

Žáner hry
Spirit Camera: The Cursed Memoir nie je ako zástupca žánru survival horrorov nič pre slabé nervy. Titul vychádza exkluzívne pre Nintendo 3DS a vzhľadom k využitiu zabudovaných kamier a funkcie rozšírenej reality by pre inú konzolu ani vzniknúť nemohla.